IT4K12 - 2017

Header Image

Check Out Who's Coming

Adam Sander
Adam Sander
District 20 (Kootenay-Columbia)
Adam Ethier
Adam Ethier
District 54 (Bulkley Valley)
Aman Sahota
Aman Sahota
District 39 (Vancouver)
Anita Toneatto
Anita Toneatto
District 67 (Okanagan Skaha)
Baljit Dhaliwal
Baljit Dhaliwal
District 75 (Mission)
Brendan O'Dacre
Brendan O'Dacre
Gale Cengage Learning
Brian Fitzgerald
Brian Fitzgerald
Island Catholic Schools (FISA)
Cameron Bobick
Cameron Bobick
District 54 (Bulkley Valley)
Cari Wilson
Cari Wilson
District 45 (West Vancouver)
Chris Vaillancourt
Chris Vaillancourt
District 48 (Sea to Sky)
Colleen Hannah
Colleen Hannah
District 75 (Mission)
Daniel Francisco
Daniel Francisco
District 67 (Okanagan Skaha)
Darren Leary
Darren Leary
District 71 (Comox Valley)
Dean Robertson
Dean Robertson
4th Utility Inc.
Diane Casault
Diane Casault
District 05 (Southeast Kootenay)
Drew Carmichael
Drew Carmichael
Scholantis Learning Systems
Fair Chance Learning
Fair Chance Learning
Gao Lin
Gao Lin
District 48 (Sea to Sky)
Greg Milligan
Greg Milligan
Microsoft
Jack Hitchings
Jack Hitchings
District 70 (Alberni)
Janet Hohner
Janet Hohner
District 58 (Nicola-Similkameen)
Jay Goodwin
Jay Goodwin
D-Link Networks
Jeff Belanger
Jeff Belanger
Matific
Jennifer Roberts
Jennifer Roberts
District 05 (Southeast Kootenay)
John Way
John Way
Acer
Jordan Tinney
Jordan Tinney
District 36 (Surrey)
Josh Porter
Josh Porter
District 71 (Comox Valley)
Josh Bouthot
Josh Bouthot
District 33 (Chilliwack)
Karman O'Brien
Karman O'Brien
District 34 (Abbotsford)
Laura James
Laura James
FrontRow Canada
Leona Prince
Leona Prince
District 57 (Prince George)
Lisa Babcock
Lisa Babcock
District 58 (Nicola-Similkameen)
Lloyd Matthews
Lloyd Matthews
District 53 (Okanagan Similkameen)
Maoz  Kaufmann
Maoz Kaufmann
District 39 (Vancouver)
Margie Trinidad
Margie Trinidad
Not Available
Matthew Monkman
Matthew Monkman
District 54 (Bulkley Valley)
Maureen Ciarniello
Maureen Ciarniello
District 39 (Vancouver)
Mei Ling Wong
Mei Ling Wong
District 39 (Vancouver)
Merriah Cummings
Merriah Cummings
X 10 Networks
Mike Silverton
Mike Silverton
District 39 (Vancouver)
Morris Cleveland
Morris Cleveland
Island Catholic Schools (FISA)
nathalie lariviere
nathalie lariviere
National Film Board of Canada
Oleg Ivanov
Oleg Ivanov
X10 Networks
Paul Lorette
Paul Lorette
District 48 (Sea to Sky)
Robert Ferguson
Robert Ferguson
District 75 (Mission)
Ron Laliberte
Ron Laliberte
District 75 (Mission)
Russ Kristensen
Russ Kristensen
District 70 (Alberni)
Scott Hesselgrave
Scott Hesselgrave
District 53 (Okanagan Similkameen)
Scott McLagan
Scott McLagan
District 48 (Sea to Sky)
Steve Sproston
Steve Sproston
District 68 (Nanaimo-Ladysmith)
Steve Cuccione
Steve Cuccione
IBM K-12 Division
Ted Owens
Ted Owens
District 54 (Bulkley Valley)
Teresa Monkman
Teresa Monkman
District 54 (Bulkley Valley)
Tim Agnew
Tim Agnew
District 22 (Vernon)
Tom Yang
Tom Yang
District 48 (Sea to Sky)
Trevor Smith
Trevor Smith
District 59 (Peace River South)
Veronica Barton
Veronica Barton
CBC
Zeyad Merchant
Zeyad Merchant
District 48 (Sea to Sky)